přeskočit na hlavní obsah

Profesionální správa nemovitosti začíná být logickým krokem pro čím dál více lidí

Profesionální správa nemovitosti začíná být logickým krokem pro čím dál více lidí

Pronajímat nemovitost není v Čechách žádný med. Zčásti jsou na vině zákony, které pronajímatelům nedovolují promptně reagovat v případě, kdy nájemník neplatí. Problémů je na poli nájemních bytů však více, a novým standardem je tak profesionální správa realitní společností. V čem spočívají benefity této služby a kolik za ní pronajímatel zaplatí?

Hledání a prověření nájemníka

Hledání solidního nájemníka, který bude platit vždy a včas a nebude ničit majetek, se občas zdá být hledáním jehly v kupce sena. Nehledě na časovou náročnost, není totiž žádným tajemstvím, že na některé nemovitosti čekají klidně i desítky zájemců. S těmi v případě profesionální správy komunikuje výhradně realitní společnost a ta si na svá bedra bere i tu zodpovědnost, aby byl vybraný nájemník ten nejspolehlivější a nejperspektivnější. Realitní společnost Bohemian Estates proto u potenciálních nájemníků prověřuje i bezdlužnost, čímž výrazně snižují riziko nájemníků neplatičů.

Neprůstřelné smlouvy

Další výhodou profesionální správy nemovitostí je také sepsání neprůstřelných nájemních smluv, které mají za úkol chránit pronajímatele, jsou ale zároveň férové i k nájemníkům. Díky smlouvám sepsaným na míru každé situaci se vlastníci nemovitostí vyhnou případným problémům a mohou si být jisti, že dosáhnou toho, na čem se domluvili.

Vyšší obsazenost

Díky systematické inzerci jsou nemovitosti spravované realitními společnostmi v průměru častěji obsazené a k výpadkům dochází jen minimálně. Podle dostupných údajů společnosti Bohemian Estates je průměrná obsazenost až 98 %, nový nájemník je pak obvykle nalezen do dvou týdnů. To má za následek vyšší zisky na nájemném a služba si na sebe v dlouhodobém měřítku vydělá sama.

Výše poplatků

Výše poplatků za správu nemovitosti tak již dávno není tak vysoká a Bohemian Estates si účtuje 10 % z vybraného měsíčního nájemného. Čísla ovšem ukazují, že v důsledku je čistý zisk vyšší než v případě vlastní správy.

Převod energií a komunikace s nájemníky

Při obsazení nemovitosti novými nájemníky si na sebe realitní společnost bere i přepis energií a kompletní komunikaci s nájemníky v případě jakýchkoli problémů. Vlastníci nemovitostí se tak mohou spolehnout na pravidelný příjem bez žádných komplikací a bez nutnosti cokoli vyřizovat.

Více o pronájmu nemovitosti