přeskočit na hlavní obsah

Kalkulačka nájemného 2024

Správné stanovení tržního nájemného je klíčové. Pokud bude příliš vysoké, odradíte solidní zájemce a byt bude neobsazený. Pokud bude moc nízké, zbytečně se připravíte o zisk. Neztrácejte čas hledáním na internetu a porovnáváním ostatních inzerátu. Nájemné nacením za vás. Máme k tomu všechny potřebné nástroje včetně cenových map a naší interní databáze.

Spočítat tržní nájemné
Máme nejlepší data tržního nájemného

Máme nejlepší data tržního nájemného

Díky rozsáhlé databázi spravovaných nemovitostí máme k dispozici historická i aktuální data, která odráží reálný vývoj trhu. Známe průměrnou cenu nájmu podle lokalit a dalších důležitých faktorů. Denně monitorujeme realitní inzerci a jsme schopni poskytnout relevantní informace. Využijte našich zkušeností a zjistěte, za kolik se dá váš byt pronajmout.

Výpočet nájemného

Required
Required
Required
Required
Required
Required
Required
Kam vám nacenění zašleme?
Required
Required
Required
Required
Hidden

Máte otázky?

Než nás kontaktujete, přečtete si odpovědi na ty nejčastější.

Jak se za uplynulý rok vyvíjela cena nájmu?
Nájemné roste již od roku 2021 a v uplynulém roce došlo k meziročnímu nárůstu o 8,1 % (srovnání srpen 2022 a 2023).
Za jakých podmínek je možné zvýšit nájemné?
Zvýšení nájemného se řídí občanským zákoníkem v závislosti na tom, zda je nájemní smlouva sepsána na dobu určitou nebo neurčitou. Je-li stanovena na dobu neurčitou, může se zvýšit pouze na hladinu obvyklého nájemného v dané lokalitě. Maximálně však do výše 20 % z nájemného za poslední tři roky. Pronajímatel musí prokázat, že nová výše nájemného odpovídá obvyklému nájemnému pro byt srovnatelných dispozic a vybavení v dané lokalitě. Je-li smlouva sepsána na dobu určitou, ke zvýšení nájemného se může přistoupit od podepsání smlouvy nové. Nájemné lze také zvýšit v návaznosti na stavební úpravy, které trvale zlepšily kvalitu celkového bydlení nebo díky nim bylo dosaženo energetických úspor. Najemné lze v tomto případě navýšit maximálně o 10 % z účelně vynaložených nákladů ročně.
Jak se liší ceny nájemného v jednotlivých krajích?
Cena nájmu za m2 byla nejvyšší v Praze (373 Kč/m2), poté v Brně a ve Středočeském kraji. Naopak nejnižší ceny nájmů byly v Karlových Varech, v Ostravě a v Ústí nad Labem (183 Kč/m2).