přeskočit na hlavní obsah

Investovat do nájemních nemovitostí se stále vyplatí

Investovat do nájemních nemovitostí se stále vyplatí

Ceny nemovitostí rostou už několik let za sebou a v bližší době se neočekává výrazné zpomalení ani propad. Pozemky a nemovitosti, které před pár lety byly investičně nezajímavé, mají nyní 2x vyšší hodnotu. Vzhledem k přísným podmínkám pro získání hypotéky se nabízí otázka. Vyplatí se to ještě?

Investice do nemovitostí v roce 2022

Vyplatí se i v roce 2022 investovat do nemovitostí? Mnozí odborníci tuto otázku zpochybňují, protože roční zhodnocení je v současnosti nižší než růst cenové hladiny (inflace) a investice do nemovitostí se nemusí zdát tolik výhodná. Jako u všeho je však důležité dívat se na problém komplexně.

V Bohemian Estates se zabýváme investováním do nemovitostí, developerských projektů a správou více než 1200 nemovitostí v hodnotě přes 8 miliard korun. Disponujeme současnými daty a zkušenostmi a v jednoduchosti lze říct, že to nelze tvrdit takto jednoduše :).

Základem je individuální přístup

Nelze říct, že investování do nemovitostí má smysl a nebo, že smysl nemá. Investice se vyplatí tehdy, když je nemovitost vhodná pro konkrétního kupce. Ke každému je třeba přistupovat individuálně, zejména s ohledem na jeho finanční situaci, stav nemovitosti a její potenciál.

Pozor je třeba si dát, když kupujete nemovitost na pronájem a máte v plánu ji financovat z větší části hypotékou. Na druhou stranu, ve chvíli, kdy financujete nákup z větší části hotovostí, situace je značně odlišná a můžete si dovolit i jiná rizika. 

Při výběru nemovitosti nehraje roli pouze lokalita (ve větších městech rostou nájmy rychleji), ale i obsazenost, vhodní nájemníci a stav bytu po předání. Z našich dat vyplývá, že námi spravované nemovitosti dosahují v průměru 98% obsazenosti.

Zejména v případě, kdy investujete volnou hotovost, lze mluvit o tom, že investice do nemovitosti je vhodnou volbou, jak zhodnotit své finance a uchránit je před inflací. Vždy je třeba postupovat s největší možnou rozvahou, nenechat se do ničeho natlačit a v ideálním případě si k nákupu přizvat profesionály, kteří vám pomohou se vyhnout nerentabilním nemovitostem a zvolit vhodnou strategii.

Uvažujete-li o nákupu investiční nemovitosti, ale bojíte se špatné koupě, rádi vám pomůžeme. Stačí nás kontaktovat přes tlačítko níže a domluvit si nezávaznou schůzku, kde probereme všechny detaily a společnými silami najdeme vhodnou investiční příležitost. 

Kontaktovat Bohemian Estates