přeskočit na hlavní obsah

Investice do nemovitosti je jedním z nejúčinnějších léků proti inflaci

Investice do nemovitosti je jedním z nejúčinnějších léků proti inflaci

Zatímco určitá míra inflace je běžná všude po světě, aktuální postcovidová situace má na svědomí začínající globální paniku. Zdražuje se vše a všude, a to nejhloupější, co v tuto chvíli můžeme udělat, je nechat své peníze jen tak ležet.

Nemůžeme se totiž nechat ukonejšit tvrzením, které hovoří o inflaci lehce překračující hranici 4 %. Podle mnohých zdrojů je toto číslo podhodnocené a zatímco některé údaje zmiňují inflaci 8 %, vyskytují se i názory, které mluví o 10 % inflaci. A přestože se nemusíme podrobně zabývat tím, která hranice je ta pravá, musíme se zabývat tím, jak své prostředky zhodnotíme.

„Nechat své finance jen tak ležet na účtu je v aktuální situaci asi to nejhorší, co může někdo udělat. Ročně takto přichází o desetitisíce až čtvrtina Čechů. Přitom stačí část svých prostředků investovat“ říká David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International. Ta se mj. zabývá právě i investicemi do developerských projektů a také investicemi do nemovitostí k pronájmu. O ty je dle Novotného v posledních letech mimořádný zájem.

Během uplynulých dvou let realitní trh čelil hned několika překážkám. Na jedné straně jsme byli svědky hromadného opouštění krátkodobých pronájmů, což vyústilo i ve větší nabídku bytů k pronájmu ve velkých městech. Na druhé straně jsme ale viděli snížení základní úrokové sazby, která měla za následek levnější hypotéky, a tím narůstající poptávku po nemovitostech. Ať si totiž o aktuálních cenách myslíme co chceme, investice do nemovitostí je stále jedna z těch bezpečnějších forem zhodnocení peněz. Obzvláště, pokud budeme při investování chytří.

K nákupu nemovitostí za účelem jejich dalšího prodeje v budoucnosti tak realitní odborníci radí přistupovat maximálně zodpovědně a co nejvíce efektivně. „Pokud se někdo rozhodne koupit investiční nemovitost, už od začátku by se mělo jednat o promyšlenou a výhodnou koupi. Problém je v tom, že raketový nárůst cen realit teď většině lidem znemožňuje vidět pravý potenciál nemovitostí a je jednoduché nedobře posoudit, co je výhodné a co nikoli. Proto si myslím, že není od věci obrátit se na profesionály z oboru, kteří pomohou vyhledat výjimečné investiční příležitosti, a navíc pak celou transakci zaštítí,“ vysvětluje David Novotný.

Bohemian Estates International svým klientům nabízí nejen vyhledání a prověření nemovitosti, ale i následný pronájem, z něhož vlastníkům nemovitosti navíc garantuje pravidelný příjem. „Službu garantovaného nájmu nabízíme hlavně těm majitelům, kteří potřebují, aby jim nemovitost přinášela pravidelný zisk. Je tak ideální právě pro investiční nemovitosti. S naší pomocí klient koupí byt či dům, my ho následně ho pronajímáme a garantujeme měsíční nájemné i v případě, kdy není nemovitost obsazena, a nakonec, v tu nejlepší možnou chvíli, pomůžeme nemovitost prodat. Jedná se tak o dvojí zhodnocení, které je plně pod kontrolou realitních odborníků,“ uzavírá David Novotný za společnost Bohemian Estates International.

Více o koupi nemovitosti