přeskočit na hlavní obsah
ID
N07162
Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Památka, hrad
Virtuální prohlídka
360° video

Tvrz Klokočín v obci Protivín

adresa
27, Protivín

Parametry

plocha parcely
4881 m2
k nastěhování
IHNED
Cena
0,00 Kč

Prostory

terasa
ano
zahrada
ano
sklep
ano
volný ihned
ano

Popis projektu

Dovolte mi nabídnout jednu z nejzajímavějších nemovitostí, kterou naše společnost za více než 16 let prodávala. Jedná se o historickou památku – Tvrz Klokočín, která má velmi impozantní historii. Jedná se o uzavřený dvůr, který tvoří významný urbanistický a architektonický prvek.

První zmínky o výstavbě domu jsou u roku z roku 1401, na který navazuje Tvrz Klokočín, která byla postavena v roce 1562 nebo 1576 rodinou Mikuláše Protivínského. Poté přešla nemovitost do majetku Švamberků. Přes další vlastníky koupil Klokočín v roce 1711 kníže Schwarzenberg, v tomto období došlo k přebudování na feudální hospodářský objekt (vybudování ohromné stodoly, která je nyní v havarijním stavu a může být zdemolována / vyjmuta z ochrany památkářů). V majetku rodu zůstala až do roku 1918. Rodina současného majitele vlastní tvrz od roku 1989, do dnešního dne proběhlo několik zásadních oprav, kterou nemovitost činí plně obyvatelnou.

V nemovitosti se natáčelo několik filmů, z nichž nejznámější jsou „Markéta Lazarová“ či „Už zase skáču přes kaluže).

Movité věci mohou zůstat dle dohody. Další informace a fotografie rád pošlu.

Nechcete ztrácet čas? V případě zájmu Vám rád pošlu odkaz na virtuální prohlídku, abyste měli úplnou představu o nabízené nemovitosti (360° prohlídka s možností orientace ve videu dle vašich představ).

Kde je nemovitost?

27, Protivín

Virtuální prohlídka

Poptávka

Required
Required
Required
Required
Required
Hidden
Robert Poppl

Robert Poppl

telefonní číslo
+420 608 832 362
e-mail
Napsat e-mail