přeskočit na hlavní obsah

Dodatek k nájemní smlouvě

Potřebujete prodloužit nájemní smlouvu, zvýšit zálohy na energie nebo nájemné? K tomu vám poslouží dodatek k nájemní smlouvě. Stáhněte si vzor dodatku připravený našimi právníky zdarma.

Stáhnout vzor dodatku ke smlouvě

Stáhněte si vzor dodatku ke smlouvě

Required
Required
Required
Required
Required
HiddenStažením a případným užitím tohoto vzoru souhlasíte s tím, že Bohemian Estates nenese žádnou odpovědnost za obsah zveřejněného vzoru a Bohemian Estates v žádném případě nevzniká jakákoliv odpovědnost za škodu vzniknuvší užitím tohoto vzoru. Vzor má sloužit k informativním účelům a Bohemian Estates pro konkrétní případy doporučuje využití právní pomoci.

Další smlouvy ke stažení

Vyzkoušejte naše připravené vzory smluv

Máte otázky?

Než nás kontaktujete, přečtete si odpovědi na ty nejčastější.

Jak správně uzavřít dodatek k nájemní smlouvě?
Jakýkoli dodatek k nájemní smlouvě musí být v písemné formě. Pokud během let uzavíráte více dodatků, nezapomeňte je očíslovat, ať máte přehled. V dodatku vždy uveďte, kterou smlouvu dodatek upravuje a jaký bod ze smlouvy je předmětem úprav. Dodatek k nájemní smlouvě musí být podepsán oběma smluvními stranami.
Je vhodné používat vzor dodatku k nájemní smlouvě?
Dodatkem můžete řešit prakticky všechny změny, ke kterým dochází. V některých případech se ale vyplatí uzavřít novou nájemní smlouvu. Typicky se jedná o případy, kdy došlo k více vlnám zvýšení nájemného, nebo se jedná již o několikátou změnu. Nová smlouva je v takové situaci přehlednější.