přeskočit na hlavní obsah

Důvěřuj, ale prověřuj. Jak si proklepnout stav nemovitosti a nenaletět makléřům

Důvěřuj, ale prověřuj. Jak si proklepnout stav nemovitosti a nenaletět makléřům

Rozhodli jste se konečně přestat platit nájem do cizí kapsy a investovat do vlastního bydlení? Od rozhodnutí k nastěhování do vysněného domova je to přeci jen dlouhá cesta a není to hned, pokud se rozhodnete tuto volbu neuspěchat a postupovat uváženě s vědomím všech možných nástrah. Získejte informační náskok a přístup k výjimečným investičním příležitostem na trhu skrze realitního odborníka s vlastním zdrojem nemovitostí. Zkušený profesionál garantuje nákup nemovitosti bez rizik.

Jaká jsou rizika koupě bytu či domu

Nákupem nemovitosti riskuje laik řadu nepříjemností i zásadní finanční ztrátu. Jde o hodně – často o celoživotní úspory. „Na základě zkušeností můžeme říct, že existují dvě hlavní rizika. Jako první zásadní riziko vnímáme střet zájmů u makléře. Motivací makléře běžné realitní kanceláře je provize z uzavřeného obchodu. Není v jeho zájmu ukazovat negativní stránky obchodované nemovitosti. Realitní kanceláře jednoduše hájí zájmy prodávajících. Kupující pak často čelí nevýhodným až nebezpečným podmínkám, které obsahují skryté právní či technické vady,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel realitní kanceláře Bohemian Estates.

Druhým významným rizikem je nedostupnost nejlepších nabídek. „Na dnešním trhu převládá poptávka nad nabídkou. Proto je naprosto klíčové dostat se k nejlepším nabídkám včas. Náš monitoring proto nepřetržitě skenuje trh a vybrané nabídky odesílá hned po jejich zveřejnění,“ vysvětluje Novotný.

Jak funguje spolupráce s profesionálem

Najmout si profesionála, který je na trhu zběhlý a má letité zkušeností, tedy může být k nezaplacení. Podobné služby jsou dnes už u solidních realitních společností standardem.

„S klientem vždy absolvujeme úvodní konzultaci, kde si dohodneme parametry hledané nemovitosti. Následně začneme vyhledávat vhodné nabídky a zasílat je klientovi k posouzení. Právě rychlost může být pro výhodnou koupit nemovitosti určující. My se k novým nabídkám na trhu dostáváme prakticky ihned po zveřejnění. Sledujeme také dražby, privatizace a výběrová řízení, kde jsou ceny až o 30 % levnější oproti tržní hodnotě nemovitosti. Nemovitosti za klienta nebo s klientem prohlédneme a prověříme, případně zpracujeme potřebnou dokumentaci. Jsme schopni provést zájemce celým procesem nákupu bytu či domu, od vyhledání nabídky po předání koupené nemovitosti. Zajistíme také úschovu peněz a komunikaci s katastrem nemovitostí,“ vysvětluje David Novotný z Bohemian Estates.

Za komplexní zajištění koupě nemovitosti zaplatíte zálohu 5000 Kč. Pokud vhodnou nemovitost nenajdou, vrátí vám zálohu v plné výši. Za realizaci nákupu bytu nebo domu si účtují 1,5 % z kupní ceny a 10 % z vyjednané slevy.