přeskočit na hlavní obsah

Garantovaný nájem vyřeší vaše starosti s hledáním nájemníků a zajistí stabilní výnos

Garantovaný nájem vyřeší vaše starosti s hledáním nájemníků a zajistí stabilní výnos

Výnos z investičního bytu je přímo závislý na poměru mezi pořizovací cenou a výší nájmu. Zatímco si ale můžete ohlídat výběr správného investičního objektu i lokalitu, nájemníci představují lidský faktor, který je nepředvídatelný a který bohužel nemůžete ze 100 % ovlivnit. Můžete se však spojit s realitními profesionály, kteří mají lepší páky na jednání s neplatiči a postarají se vám o výnos z investičního bytu dokonce i tehdy, když je byt neobsazen nebo vybírání nájemného vázne.

Rychlost pronajmutí nemovitosti solidnímu zájemci je pro výnosnost investice klíčová. Doba, po kterou je byt neobsazen, nebo jednání s neplatiči či jinak problémovými nájemci výdělek z vlastněné nemovitosti přímo ohrožuje. „Na rozdíl od realitních kanceláří se nespoléháme jen na realitní inzerci. Kromě všech významných realitních portálů získáváme nájemníky díky dlouhodobé spolupráci s mezinárodními společnostmi, školami a cílenému marketingu v místě nemovitosti. V průměru nájemníka zajistíme do dvou týdnů od počátku hledání,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates. Profesionální realitní společnost má také odpovídající páky na to, jak prověřit zájemce o bydlení a snížit tak riziko na minimum. Lépe se tak dovedou ochránit před případnými neplatiči než pronajímatel.

Prověření bezdlužnosti nájemníků

„Každého nájemníka prověřujeme v registru dlužníků. Pokud má byť jeden záznam, nájemní smlouvu s ním neuzavřeme. Používáme léty praxe prověřené a neprůstřelné smlouvy, které nám umožní se efektivně zbavit neplatících nájemníků. V rámci naší služby jde ale tato starost kompletně mimo klienta. Na inkaso pravidelného nájemného poskytujeme garanci – pokud nájemník neplatí nebo je nemovitost neobsazena, uhradíme ho z vlastních prostředků a majitel tak výpadek ani nepocítí,“ vysvětluje David Novotný. Garance měsíčního nájemného je tak určená všem, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Získáte tak víc času na hledání dovolené, věnování se svým koníčkům nebo rodině a přátelům. Tato volba je také ideální pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů se splácením.

Jak to funguje

Profesionálně spravovaná nemovitost zpravidla dosahuje vyšší obsazenosti, a tedy i více vydělává než nemovitost spravovaná majitelem. Díky know-how a bohatým zkušenostem dokáže také profesionál lépe řešit různé nepříjemné situace, které nastávají častěji, než je majitelům milé. Díky efektivnější správě a vyššímu zhodnocení si na sebe služba vydělá prakticky sama. „Nemovitost si od klienta pronajmeme, vyhledáme spolehlivého podnájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu, platíme majiteli sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či podnájemníci neplatí. Řešíme za majitele starost o podnájemníka i nemovitost. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu,“ popisuje David Novotný z Bohemian Estates.