přeskočit na hlavní obsah

Maximalizace výnosů investiční nemovitosti díky profesionální správě

Maximalizace výnosů investiční nemovitosti díky profesionální správě

Každého majitele nemovitosti už někdy napadlo, jaké by to bylo udělat si z pronájmu skutečně pasivní příjem. Sledovat její zhodnocování a inkasovat pravidelný nájem bez starostí. Pokud jste i vy takový majitel, tak vás můžeme ujistit, že se nejedná o zbožné přání, ale o sofistikovanou investiční strategii - profesionální správu nemovitostí. Výnos z investice nezáleží jen na vás a na tom, jak se o nemovitost staráte. Značná část je v rukou vašich nájemníků. A ti mohou být opravdu nepředvídatelný faktor.

Koupili jste dobrý investiční byt za skvělou cenu, v atraktivní lokalitě s dobrou dopravní dostupností a občanskou vybaveností. Udělali jste skvělý první krok. Bohužel ani správné vykročení vám automaticky nezajistí zajímavý každoroční výnos a dlouhodobou rentabilitu investice. Proč?
Ačkoli je výhodný nákup prvním a velice důležitým krokem v celém investičním procesu, je třeba počítat s tím, že pro zajímavé zhodnocení je třeba udělat více. A to zejména efektivně nemovitost spravovat a hledat kvalitní nájemníky.

Hrubý vs čistý výnos z investice

Výnos z investice do nemovitosti se neodvíjí pouze od nákupní ceny a růstu její hodnoty, ale také od toho, jak efektivně ji dokážete pronajmout.

Hrubý výnos

Porovnává pořizovací cenu s inkasovaným ročním nájemným. 

Čistý výnos

Do čistého výnosu se přímo promítá právě zmiňovaný výběr nájemníka, náklady na nezbytné opravy, náklady na běžné opravy, způsobené škody a pravidelná údržba. Kvalita nájemníka přímo ovlivňuje výnosnost investice. V případě špatného výběru, majitel přichází o zajímavé zhodnocení vložených financí. Podobné je to i v případě vyšší fluktuace nájemců. Pokud se vám nedaří nemovitost pronajímat bez prodlev a máte velké mezery v obsazování bytu jednotlivými nájemníky, přicházíte o nájemné za každý neobsazený měsíc.

Jak vám pomůže profesionální správa nemovitostí?

Ve chvíli, kdy se neživíte nákupem a provozováním investičních bytů, je vhodné správu svých nemovitostí svěřit někomu, kdo se tímto zabývá na denní bázi. Kvalitní správce zvládne s vaším souhlasem, ale bez vaší asistence řešit téměř vše, co pronajímání obnáší. Vyhledání vhodného nájemníka, výběr nájemného, zajištění minimální fluktuace, běžná údržba, opravy a kompletní administrativa spojená s úřady a dodavateli služeb a energií. Vám stačí pouze pobírat rentu.
Při dobré obsazenosti, která v Bohemian Estates dosahuje v průměru 98 % dosáhnete nejvyššího možného výnosu až 7 % p. a. bez práce a starostí. Služba si tak na sebe vydělá a vám pomůže zvednout zisky.