přeskočit na hlavní obsah

Profesionální správa nájemního bytu vám pomůže k vyšším ziskům

Profesionální správa nájemního bytu vám pomůže k vyšším ziskům

Koupili jste investiční byt s cílem zajistit si pravidelný a nenamáhavý přivýdělek? Pak vás možná mohly zarazit nutné kroky, které jsou s pronájmem nemovitosti nezbytně spojené a které celý proces mnohdy promění v noční můru požírající veškerý volný čas a energii. Váš plán ovšem nemusí být nutně ztracen, obrátíte-li se na profesionály, pro které je správa nemovitosti denním chlebem.

Na první pohled se to tak totiž možná nezdá. Byt je přece jen potřeba inzerovat, obsadit a pak už můžete sledovat váš výdělek v reálném čase. Tento obecně známý scénář je však daleko od reality a s pronájmem bytu souvisí nejen nutné administrativní kroky, ale například i pravidelná údržba či vyjednávání s nájemníky. Ty ovšem nejprve musíte sehnat, a ani tento bod se často neobejde bez průtah.

Zájem o nájemní byty totiž stále roste, a tak není výjimkou, že na nemovitost čeká klidně i několik desítek zájemců. To se možná může zdát jako výhoda, pro majitele bytu to však znamená projít zdlouhavým procesem výběru. Chcete-li totiž najít nájemníka, který platí vždy a včas, komunikuje s vámi a byt nedemoluje, musíte být při výběru pečliví. Profesionální makléři dokonce doporučují ověřit si nejen reference od předchozího pronajímatele, ale například i reference od zaměstnavatele a samozřejmostí by mělo být i nahlédnutí do registru dlužníků. To ale zabere určitý čas, nemluvě o energii, kterou je na to třeba vynaložit.

Tím ovšem celý kolotoč starostí nekončí a s nemovitostí budete mít spoustu práce i v dalších aspektech. „Inkasovat nájemné je super jen do chvíle, než nastanou první problémy. A ty nemusí nutně představovat problémoví nájemníci. Čas je nemovitosti potřeba věnovat i ve chvílích, kdy se ozve rozúčtování plateb za služby a energie, při schůzích SVJ, v době, kdy je potřeba podat daňové přiznání, zaplatit pojištění atd. Najednou má vlastník spoustu práce, která ho nebaví, případně se v ní neorientuje. My z toho však nabízíme poměrně jednoduchou cestu ven v podobě profesionální správy nemovitosti,“ říká David Novotný, zakladatel a generální ředitel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International.

Ta na trhu funguje již od roku 2006 a kromě správy nemovitostí nabízí svým klientům komplexní řešení i v oblasti investic do rezidenčních a komerčních nemovitostí. Všechny potřebné služby jsou tak řešeny pod jednou střechou profesionály, kteří znají danou problematiku. Společnost Bohemian Estates tak v dnešní úspěšně spravuje přes 800 nemovitostí v Čechách i v zahraničí v celkové hodnotě přes 5 miliard korun.

A jak správa nemovitosti funguje? Společnost za vlastníka obstará veškeré záležitosti spojené s pronájmem bytu. Komunikuje s nájemníky, s dodavateli energií, s úřady a údržbáři. Hlídá však i platnost nájemních smluv a s předstihem nemovitost inzeruje a hledá nové nájemníky, končí-li ti stávající. U každého zájemce o pronájem zároveň prověřuje jeho bezdlužnost, čímž minimalizuje riziko nájemníků neplatičů. Vy jako vlastník navíc máte přístup do online webové aplikace, kde naleznete nejen ekonomické informace o vaší nemovitosti, a můžete tak v reálném čase sledovat, jak moc je výdělečná.

Dle statistik z předchozích let je navíc profesionální správa nemovitosti z dlouhodobého hlediska efektivnější, neboť Bohemian Estates v průměru dosahuje obsazenosti až 98 %, a tak si na sebe služba dokáže vydělat sama.