přeskočit na hlavní obsah

Pronájem nemovitosti bez rizik? Víme, jak na to!

Pronájem nemovitosti bez rizik? Víme, jak na to!

Koupili jste investiční nemovitost a jediné, co vám aktuálně zbývá, je ji obsadit? To zní jako poměrně jednoduchý úkol vyžadující minimum pozornosti a času. Opak je však pravdou a na pronajímatele v dnešní době čeká řada rizik, z nichž to nejčastější představují problémoví nájemníci.

Těch je navíc kvůli zhoršeným podmínkám pro získání hypotečního úvěru a kvůli strmě stoupajícím cenám za nemovitosti stále více, a tak je třeba být obezřetný již při samotném výběru. Na jednu stranu je totiž větší zájem o pronájmy pozitivní a lze díky němu nastavit uspokojivou výši nájemného a podmínky, které budou majiteli nemovitosti hrát do noty. Na stranu druhou může ale výběr nájemníka trvat klidně i několik týdnů. Chcete-li totiž mít jistotu, že si do bytu či domu nastěhujete spolehlivé a včas platící nájemníky, musíte postupovat s maximální obezřetností.

Polívá-li vás ovšem pot jen při představě komunikace se všemi zájemci, existuje i jiná, daleko spolehlivější metoda.

Tu představuje profesionální správa nemovitosti s garancí nájemného. Na českém trhu ji nabízí například nezávislá realitní společnost Bohemian Estates International, která funguje již od roku 2006 a která ke dnešnímu dni spravuje přes osm set nemovitostí v Čechách i zahraničí v celkové hodnotě přes 5 miliard korun.

V čem služba garantovaného pronájmu spočívá?

Služba garantovaného pronájmu poté spočívá v tom, že vás společnost Bohemian Estates za předem daný poplatek zbaví veškerých výše zmíněných starostí a předně garantuje pravidelný příjem i v případě nájemníků neplatičů či pokud není nemovitost zrovna obsazená. Společnost ale také garantuje vrácení nemovitosti v původním stavu a po celou dobu trvání smlouvy zajišťuje potřebné opravy, údržbu, vybírá upomínky a nájemné, postará se o přepis energií a pojištění nemovitosti a samozřejmostí je inzerce nemovitosti, když je potřeba. Služba je proto vhodná zejména pro ty, kteří chtějí pravidelně a bez starostí inkasovat peníze za nájem, a přitom se o nic nestarat. Ocení ji tedy například ti, kteří byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nebo nájemníci neplatí.

Jako vlastník nemovitosti tak v případě využití služby garantovaného pronájmu nemusíte řešit skoro nic kromě prvotního odsouhlasení podmínek a podepsání nájemní smlouvy. Cena za službu je určena na základě osobní prohlídky, kdy je stanovena výše tržního nájemného. Z něj pak společnost bez poplatků odečte přibližně 15 %, což se rovná nájemnému, které je vám garantováno. Následně se už nemusíte obávat, co se stane, pokud nebude byt obsazen co nejdříve.