přeskočit na hlavní obsah

Výpověď nájemní smlouvy pronajímatelem

Co když nájemce neplatí, byt demoluje nebo jinak porušuje nájemní smlouvu? Jako pronajímatel můžete nájemci v těchto případech dát výpověď nájemní smlouvy. Jak na ni, aby byla po právní stránce správně? Stáhněte si vzor výpovědi zdarma.

Stáhnout vzor nájemní smlouvy

Stáhněte si vzor výpovědi nájemní smlouvy pronajímatelem

Required
Required
Required
Required
Required
HiddenStažením a případným užitím tohoto vzoru souhlasíte s tím, že Bohemian Estates nenese žádnou odpovědnost za obsah zveřejněného vzoru a Bohemian Estates v žádném případě nevzniká jakákoliv odpovědnost za škodu vzniknuvší užitím tohoto vzoru. Vzor má sloužit k informativním účelům a Bohemian Estates pro konkrétní případy doporučuje využití právní pomoci.

Další smlouvy ke stažení

Vyzkoušejte naše připravené vzory smluv

Máte otázky?

Než nás kontaktujete, přečtete si odpovědi na ty nejčastější.

Co nesmí chybět ve výpovědi nájmu abych byl právně chráněn?
Výpověď nájemní smlouvy musí za každých okolností obsahovat identifikaci smluvních stran, předmět nájmu, důvod výpovědi, práva smluvních stran a také informaci o tom, kdo komu dává výpověď. Nezapomeňte do výpovědi uvést datum výpovědi a výpovědní lhůtu, a tedy i termín, kdy nájem zaniká. Nezapomeňte na to, že výpověď lze doručit pouze písemnou formou. Ideální je zaslat ji doporučeně a ponechat si podací lístek. Součástí výpovědi musí být i poučení o tom, že je výpověď přezkoumatelná u soudu.