přeskočit na hlavní obsah
ID
N07161
Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Samostatný dům
Virtuální prohlídka
360° video

Tvrz Klokočín v obci Protivín

adresa
27, Protivín

Parametry

Dispozice
Větší než 9+2
plocha parcely
4881 m2
Cena
0,00 Kč

Prostory

parkování
ano
terasa
ano
zahrada
ano
sklep
ano
volný ihned
ano
balkon
ne
lodžie
ne
atypický
ne

Popis projektu

Dovolte mi nabídnout jednu z nejzajímavějších nemovitostí, kterou naše společnost za více než 16 let prodávala. Jedná se o historickou památku – Tvrz Klokočín, která má velmi impozantní historii. Jedná se o uzavřený dvůr, který tvoří významný urbanistický a architektonický prvek.

První zmínky o výstavbě domu jsou u roku z roku 1401, na který navazuje Tvrz Klokočín, která byla postavena v roce 1562 nebo 1576 rodinou Mikuláše Protivínského. Poté přešla nemovitost do majetku Švamberků. Přes další vlastníky koupil Klokočín v roce 1711 kníže Schwarzenberg, v tomto období došlo k přebudování na feudální hospodářský objekt (vybudování ohromné stodoly, která je nyní v havarijním stavu a může být zdemolována / vyjmuta z ochrany památkářů). V majetku rodu zůstala až do roku 1918. Rodina současného majitele vlastní tvrz od roku 1989, do dnešního dne proběhlo několik zásadních oprav, kterou nemovitost činí plně obyvatelnou.

V nemovitosti se natáčelo několik filmů, z nichž nejznámější jsou „Markéta Lazarová“ či „Už zase skáču přes kaluže).

Movité věci mohou zůstat dle dohody. Další informace a fotografie rád pošlu.

Nechcete ztrácet čas? V případě zájmu Vám rád pošlu odkaz na virtuální prohlídku, abyste měli úplnou představu o nabízené nemovitosti (360° prohlídka s možností orientace ve videu dle vašich představ).

Virtuální prohlídka

Poptávka

Required
Required
Required
Required
Required
Hidden
Robert Poppl

Robert Poppl

telefonní číslo
+420 608 832 362
e-mail
Napsat e-mail