přeskočit na hlavní obsah

Vzor nájemní smlouvy pro rok 2024

Věděli jste, že až třetina nájemních smluv je neplatných? Stačí malá chybička či nesprávná formulace a problém je na světě. Zbytečně neriskujte a stáhněte si aktualizovaný vzor nájemní smlouvy pro rok 2024 zdarma.

Stáhnout vzor nájemní smlouvy

Stáhněte si vzor nájemní smlouvy pro rok 2024

Required
Required
Required
Required
Required
HiddenStažením a případným užitím tohoto vzoru smlouvy souhlasíte s tím, že Bohemian Estates nenese žádnou odpovědnost za obsah zveřejněného vzoru smlouvy a Bohemian Estates v žádném případě nevzniká jakákoliv odpovědnost za škodu vzniknuvší užitím tohoto vzoru smlouvy. Vzor smlouvy má sloužit k informativním účelům a Bohemian Estates pro konkrétní případy doporučuje využití právní pomoci.

Další smlouvy ke stažení

Vyzkoušejte naše připravené vzory smluv

Máte otázky?

Než nás kontaktujete, přečtete si odpovědi na ty nejčastější.

Je lepší uzavírat nájemní smlouvu na dobu určitou nebo na dobu neurčitou?
Pro obě strany je téměř vždy výhodnější uzavírat nájemní smlouvu na dobu určitou. Doporučujeme na dobu 1 roku. Smlouva na dobu určitou vám poskytne větší flexibilitu a umožní například zvýšit nájemné.
Je potřeba do smlouvy zanést inflační doložku?
Inflační doložka chrání pronajímatele před poklesem příjmů z nájemného způsobeným vysokou inflací. Umožňuje pravidelně zvyšovat nájemné podle míry inflace, a to automaticky nebo na výzvu pronajímatele. Její formulace však musí splňovat zákonné náležitosti, jinak je neplatná. Do nájemní smlouvy ji zanést nemusíte, flexibilnější je uzavírat nájemní smlouvu na dobu určitou.
Jak vysokou kauci můžu po nájemci požadovat?
Výše jistoty (kauce) je stanovena zákonem. Po nájemci můžete požadovat maximálně trojnásobek měsíčního nájemného. Činí-li tedy nájemné 20 000 Kč měsíčně, výše kauce může být až 60 000 Kč.
Co dělat, když nájemce neplatí?
Občanský zákoník považuje neplacení nájemného za hrubé porušení nájemní smlouvy, a toto jednání může vést k výpovědi ze strany pronajímatele. Nejprve je však třeba nájemce písemnou formou vyzvat k úhradě dluhu v přiměřené lhůtě. Nájemce má pak 30 dní na předání nemovitosti. Tím ale dochází k několikaměsíčním výpadkům z nájemného. Nechcete nic podobného řešit? Svěřte svou nemovitost Bohemian Estates, nájemné vám garantujeme každý měsíc.