přeskočit na hlavní obsah

Vzor předávacího protokolu

Předávací protokol je důležitou přílohou nájemní smlouvy a chrání majetek pronajímatele v případech, kdy je vybavení poškozeno, když se nájemce dostane do exekuce nebo když je potřeba nahlásit pojistnou událost pojišťovně. Také ho využijete při ukončení nájmu a slouží jako podklad k vyúčtování energií. Co vše by měl obsahovat? Stáhněte si náš vzor předávacího protokolu zdarma, ať máte jistotu, že na nic důležitého nezapomenete.

Stáhnout vzor předávacího protokolu

Stáhněte si vzor předávacího protokolu

Required
Required
Required
Required
Required
HiddenStažením a případným užitím tohoto vzoru souhlasíte s tím, že Bohemian Estates nenese žádnou odpovědnost za obsah zveřejněného vzoru a Bohemian Estates v žádném případě nevzniká jakákoliv odpovědnost za škodu vzniknuvší užitím tohoto vzoru. Vzor má sloužit k informativním účelům a Bohemian Estates pro konkrétní případy doporučuje využití právní pomoci.

Další smlouvy ke stažení

Vyzkoušejte naše připravené vzory smluv

Máte otázky?

Než nás kontaktujete, přečtete si odpovědi na ty nejčastější.

Co vše uvést v předávacím protokolu?
Do předávacího protokolu nezapomeňte uvést stavy měřidel (elektroměr, plynoměr, teplá voda, studená voda, kalorimetr, stavy na topných tělesech atp.), soupis klíčů, stav a vybavení nemovitosti (včetně fotografií/videa) a popis zjevných vad nemovitosti a způsob jejich řešení.
Na co nezapomenout při předávání bytu?
Při předání bytu se ujistěte, že máte podepsané originály i kopie smluv včetně předávacího protokolu. Nájemci předejte všechny potřebné klíče a seznamte ho se stavem vybavení a také s tím, kde se nachází hlavní uzávěry a pojistky. Také si potvrďte první termín splatnosti nájemného (tato informace zároveň nesmí chybět v nájemní smlouvě).
Jak se vyhnout/kompenzovat nepříjemnostem s poškozením bytu nebo majetku v bytě?
Předávací protokol neslouží jen pro váš klid, ale může vás ochránit i v případě různých nepříjemností. Vytrhne vám trn z paty při nahlašování pojistné události, při vyúčtování energií, když dojde k poškození vybavení nebo když se nájemce ocitne v exekuci. Pro úplnost je vhodné protokol doplnit o fotografie, případně o sériová čísla spotřebičů.Lépe se vám tak budou prokazovat případné škody. Škody způsobené nájemcem jsou nejčastěji hrazené z kauce. Její výši proto zvolte adekvátně (ze zákona může být maximálně trojnásobek výše nájemného).